For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
11 نکته برای خانه داری مؤثر؛ هر کارگر نقش ایفا می کند

11 نکته برای خانه داری مؤثر؛ هر کارگر نقش ایفا می کند

مترجم: علی نجفی

برای بعضی از افراد، کلمه “خانه داری” به معنای تمیز کردن کف و سطوح، از بین بردن گرد و غبار و سازماندهی درهم و برهمی است.

اما در یک محیط کاری، این به معنای خیلی بیشتر است. خانه داری برای مکانهای ایمن بسیار مهم است. به گفته کری گری، مشاور ایمنی دفتر جبران خسارت کارگران اوهایو، این می‌تواند به جلوگیری از صدمات و بهبود بهره وری و روحیه کمک کند، و همچنین اولین تأثیر خوبی را برای بازدید کنندگان ایجاد کند. همچنین می‌تواند به یک کارفرما کمک کند تا از کار خودداری کند.

جریمه بالقوه برای عدم رعایت این عمل از دفاتر سنتی تا مکانهای کار صنعتی، از جمله کارخانه‌ها، انبارها و کارخانه‌های تولیدی گسترش می‌یابد که چالش‌های خاصی از جمله مواد خطرناک، گرد و غبار قابل احتراق و سایر قابل اشتعال‌ها را نشان می‌دهد. کارشناسان موافق هستند که کلیه برنامه‌های ایمنی در محل کار باید خانه داری را شامل شود و هر کارگر باید نقش ایفا کند. علاوه بر این، خانه داری باید از تعهد مدیریت برخوردار باشد تا کارگران اهمیت آن را دریابند. در اینجا 11 نکته برای خانه داری مؤثر در خانه ارائه شده است.

 1. از لغزش، گرفتگی و ریزش جلوگیری کنید

براساس داده‌های دفتر آمار کار، لغزش، مسافرت و سقوط دومین دلیل اصلی صدمات و یا بیماری‌های غیر شغلی ناشی از کار در روزهای دور از کار در سال 2013 است.

استاندارد سطوح کار در OSHA (استاندارد 222) (22/1910 (الف)) بیان می‌کند که کلیه اماکن کار باید “تمیز و مرتب و در شرایط بهداشتی نگهداری شوند.” این قانون شامل معابر، انبارها و اتاق‌های خدماتی است. کف باید تمیز و خشک باشد. زهکشی باید در جایی که “فرآیندهای مرطوب استفاده می‌شود” وجود داشته باشد. فرد نورتون، مدیر فنی ارگونومی و فناوری تولید خدمات کنترل ریسک، لیبرتی بیمه متقابل معتقد است: کارفرمایان باید کف پوش کافی (مانند سیمان، کاشی و سرامیک یا مواد دیگر) را انتخاب کنند، زیرا انواع مختلف کفپوش در شرایط خاص بهتر نگه می‌دارد. سپس، روش‌های خانه داری را با استفاده از تمیز کننده‌های مناسب توسعه داده و اجرا کنید.

نورتون گفت: “چیزهایی مانند روغن و گریس – اگر از نوع صحیح پروتکل‌های تمیز کردن استفاده نمی کنید، به جای اینکه آن را بالا و پایین بیاورید، لغزندگی را در اطراف خود پخش می‌کنید.”

 

برای کمک به جلوگیری از تصادف، مسافرت و سقوط، کانادا بهداشت و ایمنی کار در کانادا موارد زیر را توصیه می‌کند:

گزارش و پاک کردن نشت و نشت.

راهروها و خروج از وسایل را پاک نکنید.

برای کمک به نقاط کور، نصب آینه‌ها و علائم هشدار را در نظر بگیرید.

کفپوش‌های فرسوده، پاره شده یا آسیب دیده را جایگزین کنید.

نصب کفپوش ضد لغزش را در مناطقی که همیشه تمیز نمی شوند، در نظر بگیرید.

از قابلمه‌ها و محافظ‌های قطره ای استفاده کنید.

علاوه بر این، مطابق OSHA، تشک، سکو، کف کاذب یا “سایر مکان‌های خشک ایستاده” را در صورت مفید تهیه کنید. هر محل کار باید عاری از شکستگی، شکاف، سوراخ و تخته شل باشد.

گری افزود: کارفرمایان باید خطرات را در نظر بگیرند و کارگران را ترغیب به تمرکز روی وظیفه مورد نظر کنند.

 1. خطرات آتش سوزی را از بین ببرید

کارمندان وظیفه دارند تا مواد قابل احتراق غیرضروری از انباشت در محل کار خودداری کنند. مطابق با استاندارد مواد خطرناک OSHA (زباله‌های قابل احتراق) باید زباله‌های قابل احتراق را در مخازن فلزی پوشیده شده ذخیره کرده و روزانه از آن دور کنیم.

“دفترچه راهنمایی ایمنی ناظران” شورای امنیت ملی شامل اقدامات پیشگیرانه زیر برای ایمنی در برابر آتش است:

مواد قابل احتراق را فقط در مقادیر مورد نیاز کار در محل کار نگه دارید. هنگامی که آنها بی ربط نیستند، آنها را به یک مکان ذخیره سازی امن منتقل کنید.

مواد قابل اشتعال سریع و قابل اشتعال را در مکان‌های مشخص و دور از منابع احتراق ذخیره کنید.

از آلوده کردن لباس با مایعات قابل اشتعال خودداری کنید. در صورت بروز آلودگی، لباس را تغییر دهید.

گذرگاه‌ها و درهای آتش را از هرگونه مانع نگه دارید. درهای راه پله باید بسته نگه داشته شوند. وسایل را در راه پله‌ها ذخیره نکنید.

مواد را حداقل 45 سانتیمتر از آبپاش خودکار، خاموش کننده آتش و کنترل آبپاش‌ها دور نگه دارید. فاصله 45 سانتیمتری مورد نیاز است، اما 60 تا 90 سانتیمتر توصیه می‌شود. حدود یک متر  بین مواد و سقف فاصله لازم است. اگر سهام بیش از 15 فوت جمع شده باشد. کدهای قابل اجرا، از جمله کد ایمنی زندگی، ANSI / NFPA 101-2009 را بررسی کنید. خطرات مناطق الکتریکی باید گزارش شود و برای رفع آنها باید دستور کار صادر شود.

 1. گرد و غبار را کنترل کنید

طبق گفته‌های انجمن ملی حفاظت از آتش سوزی Quincy، MA، تجمع گرد و غبار بیش از 0.8 میلی متر – حداقل 5 درصد از سطح یک اتاق را به خطر می‌اندازد. این تجمع گرد و غبار تقریباً به اندازه ضخامت گیره یا کاغذ ضخیم است.

گری معتقد است، یک متخصص بهداشت صنعتی باید در صورت نگرانی کیفیت هوا و گرد و غبار را در محل کار آزمایش کند.

NFPA 654 – استاندارد پیشگیری از انفجار آتش و گرد و غبار – به شناسایی مناطق خطرناک، کنترل گرد و غبار و خانه داری می‌پردازد. استاندارد بیان می‌کند که جاروبرقی روش “ترجیح” تمیز کردن است. جارو و شستشوی آب گزینه‌های دیگری است. “سقوط” با استفاده از هوای فشرده یا بخار برای سطوح غیرقابل دسترسی یا نا امن مجاز است.

خلاءهای صنعتی می‌توانند دیوارها، سقف‌ها، ماشین آلات و سایر نقاط را تمیز کنند.

“شما می‌خواهید از روش‌های مرطوب استفاده کنید یا از سیستم‌های خلاء با راندمان بالا استفاده کنید.” “شما نمی خواهید فقط از یک مغازه استفاده کنید یا آن را خشک کنید – قطعاً از هوای فشرده شده برای دمیدن آن استفاده نمی کنید. شما فقط گرد و غبار را به حالت تعلیق در می‌آورید و همه آنرا توزیع می‌کنید. ” گرد و غبار همچنین می‌تواند بر طول عمر تجهیزات و کیفیت محصولات تأثیر بگذارد.

 1. از ردیابی مواد خودداری کنید

تشک‌های محل کار – که می‌توانند پارچه ای یا چسبان باشند – باید تمیز و نگه داشته شوند. این امر به جلوگیری از انتشار مواد خطرناک به سایر مناطق کار یا خانه کمک می‌کند. تمام حصیرها را بررسی کنید تا خطرات آنها را برطرف نکنید.

علاوه بر این، پروتکل‌های تمیز کردن جداگانه ممکن است برای جلوگیری از آلودگی متقابل، برای مناطق مختلف لازم باشد. به عنوان مثال، از تمیز کردن همان روغن و همچنین در یک منطقه دیگر از استفاده از همان مپ خودداری کنید.

اگر مواد سمی باشند، آزمایش بهداشت صنعتی، لباس و لباس‌های حمام نیاز است. ارنولز اضافه کرد: کارمندانی که با مواد سمی کار می‌کنند نباید لباس کار خود را در خانه بپوشند.

 1. جلوگیری از سقوط اشیاء

محافظت از قبیل تخته انگشت پا، راه آهن یا تور می‌تواند به جلوگیری از ریزش اشیاء و ضربه زدن به کارگران یا تجهیزات کمک کند.

پاول اریکو، مشاور ایمنی فیرفیلد، مبتنی بر سی تی اس، می‌گوید: سایر نکات شامل جعبه‌ها و مواد در قسمت بالا و پایین برای جلوگیری از ریزش آنها است. اشیاء سنگین را روی قفسه‌های پایین قرار دهید و تجهیزات را از لبه میز و میز جدا نکنید. همچنین، از انباشت اشیاء در مناطقی که کارگران قدم می‌زنند، از جمله راهروها خودداری کنید.

چیدمان را در نظر داشته باشید تا کارگران در هنگام گذر از مناطق در معرض خطرات قرار نگیرند.

 1. آشفتگی را پاک کنید

یک محل کار به هم ریخته می‌تواند منجر به مشکلات ارگونومی و آسیب‌های احتمالی شود زیرا کارگران فضای کمتری برای جابجایی دارند.

هنگامی که یک ناحیه به هم ریخته است، شما احتمالاً دچار بریدگی یا صدمه می‌شوید. شما نمی خواهید به همان اندازه اتاق برای راه اندازی ایستگاه کاری خود را مانند شما و حرکت در اطراف وجود دارد. شما نمی خواهید بدن خود را پیچانده و به جای حرکت دادن کل بدن خود را.

دفتر جبران خسارت کارگران اوهایو توصیه می‌کند که کارگران پس از استفاده از آنها، وسایل و سایر مواد را به انباردار برگردانند و موادی را که دیگر نیازی به آنها نیست، دور بیندازند.

 

راهروها، راه پله‌ها، خروجی‌های اضطراری، تابلوهای برقی و درها را از درهم و برهم نگه داشتن و نواحی کم نظیر پاک کنید. ظروف زباله را قبل از سرریز شدن خالی کنید.

 1. مواد را به درستی ذخیره کنید

طبق استاندارد دست زدن به مواد، ذخیره سازی، استفاده و دفع مواد (OSHAHA) استاندارد (1926.250)، مناطق ذخیره سازی نباید انباشته از موادی باشند که خطرات ناشی از سرقت، آتش سوزی، انفجار یا آفات را ایجاد می‌کند.

اریکو دراین زمینه معتقد است: برخی از کارگران در نگهداری نردبان یا موارد دیگر در داخل کمد‌های برقی که در آن می‌توانند یک تابلو برق را مسدود کنند، خطری برای آتش سوزی و نقض مقررات OSHA ایجاد می‌کنند. من آن را در چند مکان پیدا کردم. اگر آنها به دنبال آن نباشند، کارفرمایان را شگفت زده می‌کند. این مهم است که آنها در بالای آن بمانند ؛ متوجه شوید که این فقط طبقه تولید، محل نگهداری، انبار یا انبارهای اصلی نیست، بلکه این مناطق کوچک در ساختمانهایی هستند که مشکل در ذخیره سازی را ایجاد می‌کنند.

مواد و تجهیزات بلااستفاده باید از حالت کارگران ذخیره شود. مطابق CCOHS، از استفاده از فضاهای کاری برای ذخیره خودداری کنید. و به یاد داشته باشید که همه چیز را در جای مناسب خود قرار دهید، Ohio BWC اضافه می‌کند.

ارنولز توصیه می‌کند که یک فضای ذخیره سازی را در همان نزدیکی نگه دارید تا کارگران ترجیح دهند از آن استفاده کنند.

وی گفت: “این وظیفه را دارد که محل کار خود را به ترتیب و ابزارهای خود را به جایی که متعلق به آنها هستند برگردانید.” “فضای ذخیره سازی در صورت استفاده آسان، به گونه ای طراحی شده است که می‌توان بدون کشش خیلی زیاد یا بلند کردن بارهای سنگین از آن استفاده کرد. آنها احتمالاً از این استفاده می‌كنند از اینكه مجبور باشند راهی را برای قرار دادن چیزهایی طی كنند. یا آنها می‌خواهند چیزی را حفظ کنند نه اینکه به عقب برگردند زیرا مجبورند زمان بیشتری را برای بدست آوردن آن اختصاص دهند.

 1. تجهیزات و ابزارهای محافظ شخصی را مورد استفاده و بازرسی قرار دهید

اریکو موارد جبران خسارت کارگران را دیده است که ناشی از کارمندانی است که هنگام تمیز کردن لکه‌ها یا مواد دیگری مانند شیشه شکسته یا تخته سه لا، PPE نمی پوشیدند و پس از آن دچار بریدگی یا پاره شدن شدند.

 

در حالی که خانه داری می‌کنید، از PPE‌های اساسی – مانند کفش‌های پا و عینک ایمنی استفاده کنید. براساس خطرات احتمالی، چه نوع PPE را برای استفاده از دان تعیین کنید.

طبق CCOHS، مرتباً ابزارها را بازرسی، تمیز و اصلاح کنید. هرگونه ابزار آسیب دیده را از محل کار خارج کنید.

PPE چیست؟

PPE مخفف تجهیزات محافظ شخصی است که می‌تواند به کلاه‌های سخت، دستکش، عینک ایمنی، لباس‌های محافظ، گوشی یا هر وسیله دیگری که باعث محافظت از بدن کارگران در برابر صدمات می‌شود، اشاره کند.

شارژ آن باید کاملاً کاربردی باشد و به درستی متناسب باشد.

6 نوعPPE  وجود دارد:

محافظت از چشم و صورت، محافظت از سر، محافظت از پا و پا، محافظت از دست و بازو، محافظت از بدن

شرکت‌ها همیشه باید PPE را برای کارمندان خود فراهم کنند تا از خطرات سایت شغلی در امان بمانند.

هنگام کار در اطراف ماشین آلات، تجهیزات ساختمانی یا هرگونه خطر ناایمن دیگر در محل کار، PPE همیشه باید پوشیده شود.

لازم به ذکر است که PPE فقط باید به عنوان آخرین چاره استفاده شود. طبق گفته OSHA، کنترل خطرات در منبع آن بهترین روش برای محافظت از کارمندان است. به زبان ساده، این بدان معنی است که کنترل فیزیکی یا متوقف کردن خطر بهترین گزینه است. به عنوان مثال، احداث سدی یا دیوار بین خطرات و کارگر. یا اگر صدای بلند وجود دارد، آن صدا را در یک اتاق عایق صدا محدود کنید و کارگران را تا حد ممکن دور نگه دارید و غیره. PPE فقط باید به عنوان مکمل جلوگیری از خطرات مورد استفاده قرار گیرد و نباید تنها خط دفاع در برابر آنها باشد.

 1. همکاری و تعامل کارفرما با کارگران

کلیه کارگران باید در خانه داری شرکت کنند، به ویژه از نظر حفظ محل کار خود، گزارش خطرات ایمنی و تمیز کردن نشت در صورت امکان. هرنولز می‌گوید: هر کارگر نقشی در خانه داری دارد.” “اگر ببینند مشکلی در حال تبدیل شدن است، باید آن را گزارش دهند.

 

قبل از پایان کار، کارگران باید محل‌های کار خود را بازرسی و تمیز کنند و مواد بلااستفاده را حذف کنند. متخصصان می‌گویند این فداکاری می‌تواند زمان تمیز کردن بعدا را کاهش دهد.

چه میزان آوار و آلوده کننده انتشار محل کار می‌تواند به تعیین دفعات خانه داری کمک کند. نورتون گفت: یک شرکت باید ترکیبی از تمیز کردن عمیق و تمیز کننده‌های مکرر و سبک تر داشته باشد که شامل جارو و پاسخ دادن به لکه‌ها است.

 • قوانین کتبی ایجاد کنید

کارشناسان موافق هستند که سیاست‌های خانه داری باید به صورت کتبی تنظیم شود. به این ترتیب، نورتون گفت، آنها رسمی و تعریف شده اند. پروتکل‌های نوشتاری می‌توانند مشخص کنند که از پاک کننده‌ها، ابزارها و روش‌های مورد استفاده باید استفاده شود.

نورتون می‌گوید: “ما در عملیاتی که تحقیقات انجام داده ایم، شکاف‌های زیادی در اثربخشی نظافت کف وجود دارد.” وی گفت: “این منطقه ای است که گاه از آن غافل می‌شود. به همین دلیل فکر می‌کنیم برای قسمت کتبی پروتکل‌ها و آموزش تعریف شده مهم است تا مردم از روش‌های مناسب آگاهی داشته باشند و پیروی کنند.”

 • بلند مدت فکر کنید

خانه داری باید بیش از یک ابتکار عمل باشد – باید از طریق نظارت و ممیزی ادامه یابد. سوابق خود را حفظ کنید، یک برنامه منظم برای بازرسی از راهپیمایی داشته باشید، خطرات را گزارش دهید و به کارمندان آموزش دهید تا به حفظ خانه داری کمک کند. گری گفت اهداف و انتظارات و ممیزی پایه را بر روی آن اهداف تنظیم کنید.

مسائل مربوط به خانه داری بسیار متداول است. آنها می‌توانند به راحتی اصلاح شوند.

leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top
mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video