برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
با سشوار صنعتی بیشتر آشنا شوید

با سشوار صنعتی بیشتر آشنا شوید

سشوار صنعتی در واقع ابزاری است که توانایی تولید یک جریان هوایی با سرعت های متفاوت و دمایی معمولا مابین ۱۰۰ تا ۶۰۰ درجه سانتیگراد را دارد. این ابزار جایگزین امنی برای اموری میباشد که در گذشته گرمای مورد نیاز را به وسیله شعله مستقیم تامین میکردند.

نحوه کارکرد دستگاه بسیار شبیه به سشوار خانگی میباشد به این ترتیب که گرمای تولید شده توسط المنت برقی به وسیله یک دمنده از طریق نازل دستگاه به بیرون دمیده میشود ولی با این تفاوت که قابلیت تولید دماهای بسیار بالاتر و هم چنین جریان هوای بیشتری نسبت به نمونه خانگی خود را دارد.

سشوار صنعتی به عنوان ابزاری با چندین مورد استفاده بین صنایع متفاوت بکار گرفته میشود. از زمینه های استفاده از این ابزار کارآمد میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

  • برای جدا کردن لایه رنگ قدیمی از سطوح به منظور تعویض رنگ، من جمله رنگ اتومبیل
  • خشک کردن سریعتر سطوح رنگ شده
  • جدا کردن چسب های قدیمی و کهنه و یا خشک کردن چسب های جدید استفاده شده
  • جوشکاری پلاستیک و خم کاری و حالت دهی لوله های پی وی سی
  • در صنایع التکرونیک برای جدا کردن روکش سیم یا فعال کردن وارنیش
  • چسباندن و یا جدا کردن برچسب به، یا از سطوح مختلف.

نکات قابل توجه در انتخاب یک سشوار صنعتی مناسب

توان تولیدی

نکته مهم در انتخاب دستگاه میزان جریان باد تولیدی و دمای تولیدی دستگاه بوده که باید با توجه به نیاز کاری، توان تولیدی را مدنظر داشت.میزان جریان باد تولیدی دستگاه بر حسب لیتر بر دقیقه بوده و دمای تولیدی نیز بر حسب سانتیگراد در جدول مشخصات دستگاه درج شده است.نمونه های جدیدتر این دستگاه قابلیت تولید دماهای متفاوت و جریان باد متفاوت را داشته بدین صورت که قابلیت تولید چند جریان باد مشخص و چند دمای مشخص را به صورت ترکیبی دارند.

نازل

نکته مهم دیگر، استفاده از نازل های متفاوت به منظور کنترل جریان باد خروجی از دستگاه برای انجام امور متفاوت میباشد.نمونه های جدید این دستگاه با پک حاوی نازل های متفاوت و متعدد ارائه میگردند.

قطع کن گرما و جنس المنت

قطع کن گرما در صورت بالاتر رفتن دما از میزان تنظیم شده یا دمای حداکثر تولیدی ،جریان برق دستگاه را برای حفظ ایمنی و یا ثابت نگه داشتن دمای مورد نیاز قطع میکند.

همچنین جنس المنت برقی در طول عمر و بازدهی آن تاثیر مستقیم دارد.نسل های جدید سشوار برقی دارای المنت های سرامیکی با روکش فلزی تمام استیل میباشند.

نکات ایمنی در استفاده از سشوار صنعتی

از آنجایی که این دستگاه توان بالایی از برق را استفاده میکند پیشنهاد میگردد از کابل متناسب و قوی استفاده شود.قسمت ورودی هوا به دستگاه را همواره تمیز نگاه داشته و نپوشانید چون باعث بالا رفتن دما و آتش سوزی احتمالی دستگاه میشود.همچنین به دلیل تولید دمای بالا، از این وسیله در کنار مواد اشتعال پذیر استفاده نشود و نیز به دلیل وجود قطعات برقی و المنت از رسیدن رطوبت به دستگاه جدا خودداری شود.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا